Hakkımızda

Yurdumuz:

2013-2014 Öğretim yılında açılan yurdumuz Erzurum Yıldızkent mevkinde bulunmaktadır. Ülkemizin çeşitli bölgelerinden gelen Üniversite öğrencilerine kaliteli hizmet vermenin yanı sıra sosyal, kültürel ve manevi gelişimlerine destek vermek amacı ile açılan yurdumuz; öğrencilerimize ‘’aile sıcaklığını aratmayacak’’ samimi, güvenilir ve rahat bir ortam sunmanın gayesi içerisinde olmuştur.

Yurdumuz dönem içerisinde Sosyal ve Kültürel etkinlik olarak; Şehir gezisi, kaplıca, futbol- playstation- jenga-masa tenisi- satranç turnuvaları, kayak, buz pateni, piknik, tanışma-kaynaşma geceleri, kitap okuma grupları, dergi yarışmaları, haftalık sohbet, seminerler vb. etkinlikler düzenlenmektedir.

8000 metre kare arsa üzerine inşa edilen Eminder Yükseköğretim yurdu 1 idari kat 3 yatakhane katı 1 yemekhane katı olmak üzere 5 katlıdır. Yatakhaneler 3 kişilik baza sistemindedir. Etüt odalarında herkesin kendine ait çalışma masası bulunmaktadır. 24 saat sıcak su hizmeti verilmektedir. Wifi sistemi ile yurdun tamamında İnternet 100 mega bit hızında dır. Hafta içi 2 öğün hafta sonu 3 öğün yemek verilmektedir. Eminder Yükseköğretim yurdu 24 saat kamera sistemi ile izlenerek güvende tutulmaktadır. Kütüphane, kantin, spor salonu gibi hizmetleri de bulunmaktadır. Eminder Yükseköğretim yurdu Atatürk Üniversitesine 20 dk yürüme mesafesinde olup ulaşım araçları yurdun önünden geçmektedir. Erzurum Teknik Üniversitesi ulaşım araçları da yurdumuzun önünden geçmektedir.

Gayemiz:

Değerlerimizi benimsemiş profesyonel ve gönüllü çalışanlarımızla, öğrencilerimizin “ahsen kıvamına” (en güzele) erişmelerine vesile olmaktır. Bunu gerçekleştirebilmek için de ilim, irfan, beceri ve hizmet merkezli çalışarak, programlar ve projeler yaparak, organizasyonlar düzenleyerek, bu doğrultuda eserler ortaya koyup insanlığa faydalı bireyler yetiştirmektir.

Bir milletin geleceğine yapılan en önemli yatırım, kaliteli insan yetiştirmektir. Özel Hüdayi Yurdu, Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı’nın Erzurum’da ki yükseköğretim erkek öğrenci yurdu olarak bu minvalde hizmet vermektedir.  http://hudayivakfi.org/